Termovizijos taikymas mechanikoje

Tikriausiai nedaugelis galėtų pagalvoti, jog termovizija yra itin plačiai naudojama ne vienoje ar keliose, o daugybėje įvairiausių sričių. Įvairių objektų spinduliuojamos šiluminės bangos padeda ne tik aptikti gyvus bei judančius objektus nakties metu ar kokiuose nors pastatuose, kurių plika akimi pamatyti būtų neįmanoma, kaip kad esame įpratę matyti kino filmuose, tačiau šiluminis spinduliavimas, kurį galime išvysti specialaus prietaiso – termovizoriaus pagalba, leidžia nustatyti įvairių gaminių defektus, pasitarnauja medicinoje, statybose bei kitose srityse, o apie vieną iš jų tuojau trumpai ir pakalbėsime.
Taigi, pradėkime nuo vienos bene pačios populiariausios srities, kurioje yra itin plačiai naudojama termovizija, arba kitaip tariant šiluminio kūnų spinduliavimo analizė. Ir tai yra mechanika. Jei tai atrodo keista, tai sužinojus kokiu tikslu termovizija mechanikoje yra taikoma, viskas turėtų tapti aišku. Taigi, kaip ir daugelyje bet kokių kitų sričių, taip ir mechanikoje yra labai svarbus tikslumas. Tik pagalvokite, kas galėtų nutikti jei į rinką netyčia būtų išleistas automobilis ar bet kokia kita transporto priemonė su kokia nors brokuota detale. O ypač jei ta detalė būtų itin svarbi, ir jos gedimo atveju galėtų kilti skausmingas ar net tragiškas eismo įvykis. Siekiant visais įmanomais būdais užkirsti tam kelią, būtina nepriekaištingai patikrinti kiekvieną automobilio mechaninę detalę, tam kad būtų galima įsitikinti, jog šios detalės yra aukščiausios kokybės ir be jokio broko.
Na o visa tai patikrinti geriausia yra pasitelkiant į pagalbą termoviziją. Termovizoriaus ekrane matomas šiluminis tam tikros detalės vaizdas gali labai daug pasakyti. Jei šiluminis vaizdas yra tolygus, nepastebima jokių nukrypimų ar neatitikimų, tuomet galima daryti išvadą, jog tiriama detalė nėra brokuota ir ją galima išleisti į prekybą. Tačiau jei tiriant detalę yra pastebimi nors menkiausi nukrypimai nuo normų, šiluminis termogramoje matomas vaizdas rodo, jog skirtingos detalės vietos spinduliuoja didesnį ar mažesnį šilumos kiekį, nei turėtų, tuomet tiriamą detalę tenka atmesti į šalį ir sunaikinti arba perdirbti, tačiau jokiu būdu neleisti jai pasirodyti rinkoje. Taigi, termovizija yra tiesiog nepakeičiama pagalbininkė įvairiose srityse, o ypatingai mechanikoje.